O společnosti

Firma IVECO TRUCK CENTRUM patří již více jak 25 let k největším dodavatelům nákladních vozů IVECO na český trh. Po založení firmy KOMERSIA v.o.s v roce 1990, která se zabývala hlavně dovozem ojetých vozů na v té době nenasycený český trh, padla volba právě na značku IVECO, které je firma věrná dodnes. V roce 1992 byla podepsána dealerská smlouva přímo s IVECO TORINO S.p.A. a započal dovoz nových vozů přímo od výrobce.

Protože však se tato činnost stále více rozrůstala, byla založena nová společnost KOMERSIA AUTO s.r.o., která se již výhradně zabývala prodejem a servisem vozů IVECO i prodejem náhradních dílů. Neustálý nárůst prodejů a nutnost zajistit moderní servisní služby, si vyžádaly vybudování nového servisního a prodejního centra v Loděnici u Berouna, které bylo uvedeno do provozu na jaře roku 1999. Postupně se společnost dále rozšiřovala a vytvořila formou dceřiných společností síť prodejně servisních míst po západních Čechách – Plzeň /Chomutov a Cheb – samostatný subdealer. Dalším kvalitativním skokem ve vývoji společnosti bylo dokončení jednoho z nejmodernějších středisek IVECO v Nýřanech u Plzně v červnu 2008.


Od prosince 2012 rozšířila firma KOMERSIA AUTO svoji činnost o prodej a servis užitkových vozidel značky FIAT Professional v Loděnicích u Berouna a v Nýřanech u Plzně.


Od dubna 2017 se novými majiteli stala společnost IVECO S.p.A., což výzmanně posílilo již tak dobré postavení na trhu.

 

V lednu 2019 došlo k fúzi společností KOMERSIA WEST a KOMERSIA AUTO a dne 20.3.2019 k přejmenování na IVECO TRUCK CENTRUM s.r.o.

Společnost IVECO TRUCK CENTRUM je autorizovaným dealerem vozidel FIAT Professional a IVECO v Loděnici u Beouna a v Nýřanech u Plzně.